Üdv, Kedves Olvasónk  :)  Életed Napos Oldalán

Áldás vagy átok? Hogyan kommunikálunk a közösségi médiában

Megosztás:

Előnyei és hátrányai is vannak a közösségi média szolgáltatásainak: megkönnyíti a kapcsolattartást, viszont függőséget és depressziót okozhat. Több tanulmány készült már a témában. Most megmutatjuk mindkét oldalt.
Közösségi média hatásai

Van, akinek az okostelefonja jelent mindent, más szerint viszont ördögtől való dolog a Facebook és a mobilos csetelés. A közösségi média szerepét nem lehet kizárólag feketének vagy fehérnek megítélni, összességében kell látni a dolgokat. Összeszedtünk néhány pro és kontra érvet az online kapcsolattartásról.

Előnyök

Ne kételkedj, van előnye, nem is kevés. Akad olyan ismerősöm, aki esténként videócseten nézte újszülött unokája összes fürdetését. Bár a babát a nagy földrajzi távolság miatt alig látta, így sem maradt ki teljesen a fontos dolgokból.

Egy másik barátom szkeptikusan próbálta ki a Tinder nevű társkereső alkalmazást, majd az első jobbra húzás és „találat” következtében mostanra már a felesége lett az illető hölgy, családot is alapítottak.

Nem teszi tehát okvetlenül tönkre senki életét, hogy ha a telefonján vagy a laptopján lóg, a lényeg a mértékletesség. A társadalomtudós Keith Hampton szerint az okostelefonokat legtöbben az idő múlatására használják, nem pedig a barátok helyettesítésére.

Sőt egy tavalyi kutatás azt mondja, nem az számít, mennyi időt töltünk a Facebookon, hanem hogy mire használjuk ezt, miket nézegetünk. Szóval a szeretteinkkel való kapcsolattartásból nem lehet baj.

Hátrányok

Ebből is van elég, ne szépítsük a dolgot. Komoly tanulmányok készültek arról, hogyan hat ránk a virtuális világ. Nem ez a cikk fogja megoldani a problémát, ám néhány kirívó esetet bemutatunk.

Mert a közösségi média elidegenítheti az embereket, annak ellenére, hogy éppen a kapcsolattartás lenne a célja. Épp a Facebook rendelt egy kutatást saját magáról, amelyből kiderülnek a veszélyek.

Sherry Turkle pszichológus szerint az okostelefonok teljesen megváltoztatják a modern kapcsolatokat: mivel az együtt töltött idő alatt is jelen vannak, nyomkodjuk őket, hiába ülünk társaságban, ilyenkor is egyedül vagyunk. Ez pedig a magányosság érzéséhet vezethet. Egy másik pszichológus, Jean Twenge szintén azt állítja, hogy a fiatalok közösségi médiás szokásai és depressziója között szoros összefüggés van.

Lehet tehát emberi kapcsolatokat ápolni a virtuális térben, de sajnos el is lehet azoktól szakadni általa.

0 0 szavazatok
Bejegyzés értékelés

Te mire használod a közösségi médiát?

Mondd el, mi jutott eszedbe a cikkről!

Feliratkozás
Visszajelzés
0 Hozzászólás
Sorközi visszajelzések
Az összes hozzászólás megtekintése

Szerző

Keresés

A Sunny Magazin

Legyél a Sunny Magazin olvasója! Legyél egy közösség,  egy nagy család tagja!
Legyen a Sunny Magazin az életed napos oldala!

Csatlakozás

Add meg az e-mail címed és a nevet, ahogyan szólíthatunk a levelezésben.
Csak válassz egy felhasználónevet. Létrehozunk neked egy fiókot.
A továbbiakról emailben kapsz tájékoztatást.

Sunny Money hűségprogram

Gyűjts Sunny Money hűségpontokat a bejegyzésünk megosztásával!

Másold az alábbi saját linked pl. egy Facebook posztba, messenger üzenetbe vagy emailbe.
Küldd el az ismerőseidnek és élvezd, ahogy szaporodnak  a pontjaid, amint ők is meglátogatják és csatlakoznak az oldalhoz!

Ha még nem tetted volna, akkor lépj be és látni fogod…

Friss cikkeink

Kedvelj minket!

Lépj be az oldalra!

Ha még nem regisztráltál, kattints ide:

0
Szeretném megismerni a gondolataidat, kérlek, szólj hozzá!x