Üdv, Kedves Olvasónk  :)  Életed Napos Oldalán

Külföldre ment a gyermekem – az elszakadás nehézségei

Megosztás:

Gyerekként megélve kaland, amikor valaki külföldre költözik, vagy a tanulmányai, vagy egy munkalehetőség miatt, szülőként viszont olykor meghasad az ember szíve. Az elszakadásnak olyan foka ez, amely próbára tesz mindenkit. Ilyenkor is fontos azonban, hogy a szülők támogassák a gyermek céljait.
Külföldre ment a gyermekem

Kezdem egy személyes példával. Egy barátom egyetemistaként kitalálta, hogy Angliában csinálja meg a szerencséjét. Hónapokig tervezgetett, kuporgatott, és bár konkrét munkalehetősége nem volt, úgy gondolta, majdcsak talál valamit Londonban. Édesapja minden alkalommal lebeszélte az utazásról, érvelt, példákat hozott fel ellene, de a gyermek hajthatatlan volt. Ki is ment. Hónapokig próbálkozott, de vagy nem kapott munkát, vagy ha igen, kihasználták a helyzetét, és fizetés nélkül elzavarták. Az összes spórolt pénze elfolyt, így választania kellett: az utolsó fontokból kifizet még egy heti lakbért, és várja a csodát, vagy megveszi a repülőjegyet hazafelé. Megvette. Amikor hazaért, az édesapja csak annyit szólt: „Ugye megmondtam, fiam”.

Neki kell meghoznia a döntést

Ez persze egyetlen példa, és nem is általános, mert sokaknak bejött a külföldi élet, ám az alaphelyzetet jól bemutatja: amikor a gyermek külföldre vágyik, az egy olyan szintű elszakadás a szülőktől, hogy mindkét fél számára nehézségekkel jár. Nagykorú gyerek esetében a döntést természetesen neki kell meghoznia, ám a családi kupaktanács azért minden esetben adhat néhány jó tanácsot, mielőtt felszáll a gép.

Amikor viszont felszállt, a szülő itthon marad. Akkor is nehéz ez, ha már egy ideje külön élt az utód, ám akkor még nehezebb, ha az egykori gyerekszobát hagyta üresen. Több beszámoló is azt mondja, ilyenkor az a legnehezebb, hogy az apa és az anya rájön: nincs már rájuk szükség. Vagyis persze, van, de nem úgy, ahogy eddig. Szeretett gyermeke megpróbál nélküle boldogulni, önmagáért felelni, döntéseket hozni. Ráadásul olykor több ezer kilométerre. Ez egy olyan elszakadási pont, amely akkor is nehéz lenne, ha az utcán belül kötne ki a gyerek, sokkal erősebb azonban az érzés, ha országot, akár kontinens is vált. 

Fontos, hogy támogasson a szülő

Mert mi történhet? Ha nem sikerül neki, ha nem jönnek be a tervei, hazakullog. Csalódott lesz, elkeseredett. Ezt nem akarja egy szülő látni. Ha összejön minden, beleszeret az új életébe, kint érkezik majd a párkapcsolat, esetleg házasság, gyerek, letelepedés. Az unokát évente néhányszor látja majd a nagyszülő, a nagy dolgokról csak az internet segítségével értesül. Ezt sem a legkönnyebb megélni.

Mindennel együtt viszont a legtöbb szakértő szerint fontos, hogy egy szülő támogassa a gyermekét a céljai elérésében, segítsen neki az új világ felfedezésében – ha pedig nem találja meg a számításait, ne dörgölje az orra alá az igazát.

0 0 szavazatok
Bejegyzés értékelés

A te családodban van példa a fentiekre?

Mondd el, mi jutott eszedbe a cikkről!

Feliratkozás
Visszajelzés
0 Hozzászólás
Sorközi visszajelzések
Az összes hozzászólás megtekintése

Szerző

Keresés

A Sunny Magazin

Legyél a Sunny Magazin olvasója! Legyél egy közösség,  egy nagy család tagja!
Legyen a Sunny Magazin az életed napos oldala!

Csatlakozás

Add meg az e-mail címed és a nevet, ahogyan szólíthatunk a levelezésben.
Csak válassz egy felhasználónevet. Létrehozunk neked egy fiókot.
A továbbiakról emailben kapsz tájékoztatást.

Sunny Money hűségprogram

Gyűjts Sunny Money hűségpontokat a bejegyzésünk megosztásával!

Másold az alábbi saját linked pl. egy Facebook posztba, messenger üzenetbe vagy emailbe.
Küldd el az ismerőseidnek és élvezd, ahogy szaporodnak  a pontjaid, amint ők is meglátogatják és csatlakoznak az oldalhoz!

Ha még nem tetted volna, akkor lépj be és látni fogod…

Friss cikkeink

Kedvelj minket!

0
Szeretném megismerni a gondolataidat, kérlek, szólj hozzá!x

Lépj be az oldalra!

Ha még nem regisztráltál, kattints ide: